„Obłoki śmierci – Bolimów 1915” w konkursie 30. Festiwalu Mediów Człowiek w Zagrożeniu!

Obłoki śmierci – Bolimów 1915” w konkursie 30. Festiwalu Mediów Człowiek w Zagrożeniu!

I kolejne dobre wiadomości z festiwalowego świata. „Obłoki śmierci – Bolimów 1915” zakwalifikowały się do konkursu bardzo ważnego dla nas – jubileuszowego – 30. Festiwalu Mediów Człowiek w Zagrożeniu.

Festiwal odbędzie się w dniach 24-29 listopada. Z uwagi na sytuację pandemiczną w kraju w 2020 roku wszystkie wydarzenia Festiwalu – seanse, rozmowy z twórcami, reportaże radiowe i audycje towarzyszące – będą dostępne wyłącznie online:
www.czlowiekwzagrozeniu.pl
www.dafilms.pl
www.radiolodz.pl

Szczegóły wkrótce!

„Obłoki śmierci – Bolimów 1915” zostały wyłonione do konkursu spośród 170 filmów dokumentalnych i reportaży. O nagrodzie decydować będzie jury w składzie – Ewa Puszczyńska (producentka filmowa – „Ida”, „Zimna wojna”), Tadeusz Sobolewski (krytyk filmowy, dziennikarz), Natalia Koryncka-Gruz (reżyserka, scenarzystka), Łukasz Czajka (scenarzysta) i Adam Wyżyński (filmoznawca).

Jak mówią o Festiwalu jego organizatorzy:

„Staramy się, żeby nasz festiwal stanowił forum dyskusji nad tym, co aktualne. Pokazujemy filmy o integracji i konfliktach, złożoności problemów wynikających ze współistnienia, które przez treść i formę prowokują dyskusję, walczą ze stereotypami, z czarno-białą oceną świata, pobudzają do zastanowienia i otwarcia na „innego”. Dokumenty uświadamiają, że wielokulturowość świata jest żywą tkanką, w której nic nie jest określone raz na zawsze. Zachęcają do podejmowania prób zrozumienia i porozumienia, do podejmowania starań o przełamywanie uprzedzeń, ignorancji i zwyczajnej obojętności. Chcemy pokazywać współczesne „ziemie obiecane” w szerokim aspekcie ekonomicznym, ideologicznym, psychologicznym.”